דף הבית פרשת השבוע ספריית קשת אתרי הכיתות הרשמה
בית ספר תיכון קשת
בבית ספר קשת לומדים יחדיו תלמידים ומורים הנמצאים על רצף זהויות רחב ומגוון ההשקפות המתייחסות ליהדות: כאורח חיים דתי הלכתי, כמסורת וכתרבות . המפגש והלימוד בריבוי קולות מהווים כר פורה לחשיבה מורכבת וביקורתית לצד גיבוש תפיסת עולם אישית. הלימוד והמעשה בבית הספר מכוונים לחיזוק זהות יהודית הכוללת מחויבות לתיקון עולם ולעשיית הישר והטוב בין אדם לחברו ובין אדם לחברה.
תגובות: 0   צפיות: 487
תגובות: 0   צפיות: 10
קיימנו יום ספורט עם נכי צה"ל בו התקיים משחק כדורסל משותף עם כסאות נכים, אופני נכים, טניס ועוד....
שיחה עם ח"כ לשעבר יגאל גואטה
"הזוועה של השואה אינה טמונה בכך שהיא סטתה מנורמות אנושיות, הזוועה טמונה בכך שלא סטתה מהן" (יהודה באואר) סמינר בבית לוחמי הגטאות הומניזם, זכרון וזהות. התוכנית מבקשת לברר את מעגלי הזהות וההשתייכות של האדם: באיזה אופן החברה, התרבות והמדינה בהן הוא חי, הן מקורות השראה ומקורות יניקה משמעותיים לחייו. עד כמה הערכים שחרטה החברה הדמוקרטית על דגלה, מצמיחים אנשים אחראיים, מוסריים, חופשיים מתפתחים ויוצרים את עצמם ואת סביבתם.
לאחר סדרת הרצאות על אמונה וזהות אישית יצאנו למסע ברחבי החברה הישראלית. התחלנו בשטחים במפגש עם מפונה ממיגרון ואחר כך עם חגית עופרן משלום עכשיו שהגישה את הבגצ"ים שהביאו לפינוי מיגרון. משם יצאנו למתקן חולות ופגשנו עצירים השוהים במתקן. לאחר מכן צפינו בהצגה "פריחה זה שם יפה" העוסקת במזרחיות ומגדר בחברה הישראלית. המסע החברתי ממשיך בשכונה ד' ועוד.....
הגדה של פסח מתוך סיפורים, זכרונות ופרשנויות של כיתת הותיקות
ביום המחצית יצאנו לטיול קצר וחילקנו הערכות בטבע
קהילת קשת שלום,
כמו בכל שנה ציינו את חג הסיגד בבית הספר.
הקדשנו את היום האחרון לקראת יציאתנו לחופשת חנוכה לדיון על גבורה צבאית וגבורה אזרחית
צום גדליה תשע"ז בקשת. חיים עם מחלוקות, ויכולים להן! יום רביעי, ג' תשרי, 5.10.2016. 9:00-10:30
תלמידי שכבה י' היו שותפים למשפט פומבי מבוים שנערך לנביא ירמיהו במוזיאון ארצות המקרא
תלמידי י"ב חזרו מסמינר זהות בירוחם. הסמינר מפגיש את התלמידים עם דמויות המייצגות מעגלי זהות שוני בחברה הישראלית. המפגש עם הדמויות השונות מאפשר לנו לבחון כיצד סיפורם האישי והקולקטיבי קשור בזהותנו וכיצד הנרטיב של האחר יכול להתקיים ללא איום על הנרטיב האישי או הלאומי שלנו. לצד זה אנו מבקשים להיפגש עם דמויות המאפשרות הזדהות עימם וחיזוק הזהות האישית והמשפחתית.
במסגרת שיעורי ספרות התארחה בבית הספר המשוררת עדי קיסר
שיחות על אמונה

מקורות צדק חברתי יב
לימודי תרבות ישראל
פתחנו מגמת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית הנלמדת בשפה האנגלית.
במסגרת לימודי הבחירה בכיתה ט' אפשרנו לתלמידים לבחור בקורס חדש: פסיכולוגיה וחסידות. להלן חלק מהנושאים הנלמדים:
תוכנית לימודים חדשה נכתבה על ידי המורה רחלי ליאון ועוסקת בלימוד הלכה דרך משניות והרלוונטיות שלה לחיים. להלן ניתן לראות יחידה לדוגמא מתוך החוברת. (ללא עריכה גרפית)
קיימנו יום ספורט משותף לתלמידי התיכון עם נכי צה"ל. התלמידים התנסו במשחקים ופעילויות ספורט מגוונות.לפני ההתנסות במכשירי הספורט הייחודיים התקיימה שיחה עם הנכים שחלקם שיתפו בסיפור הפציעה שלהם.
לקראת המשך דרכם לאחר הלימודים קיימנו עבור תלמידי י"ב יום מכינות ושנת שירות.
תלמידי בית הספר לוקחים אחריות בעשייה חברתית בקהילה. ביום חמישי 15/9 נקיים יום חשיפה בו יספרו נציגי הפרויקטים השונים על האפשרויות השונות ויאפשרו לתלמידים לבחור מקום להתנדבות.
מצורפת רשימת ספרי הלימוד לתשע"ט על פי שכבות( מצורף גם קובץ וורד)
הודעה ובקשה מאמהות וחברות צוות בבית הספר:
תלמידי י"א יצאו לסמינר שואה בנושא "האדם במשטר טוטליטרי"
הורים יקרים
הורים יקרים,אתם מוזמנים לעיין בתוכנית יום הזיכרון לרצח רוה"מ רבין ז"ל. לאחר הטקס בו נעסוק בין היתר ברצח ובסכנות האורבות לדמוקרטיה אז והיום, כל שכבה תצא למפגש עם ביטויים שונים של סובלנות וחוסר סובלנות בחברה הישראלית.
יום הסובלנות בקשת
תלמידים והורים יקרים, להלן רשימת הספרים לשנה"ל תשע"ח. מצורף גם קובץ
הודעה מהורה על משחקי כדורסל
הורי כיתות ז', ח' יקרים,אנו שמחים לספר לכם שהשנה נפתח בבית הספר קורס רובוטיקה לתלמידי/ות כיתות ז' - ח'.
יום הסובלנות לציון רצח רבין