דף הבית פרשת השבוע ספריית קשת אתרי הכיתות
 
בציר בקשת
תגובות: 0   צפיות: 90
בית ספר תיכון קשת
בבית ספר קשת לומדים יחדיו תלמידים ומורים הנמצאים בקשת הדעות ומגוון ההשקפות המתייחסות ליהדות: כאורח חיים דתי הלכתי, כמסורת וכתרבות. אנו שואפים ללמוד וללמד כיצד לחיות בחברה מורכבת: כיצד ניתן לחיות עם מחלוקות, כיצד לפתח זהות אישית המתחזקת במפגש עם האחר תוך שמירה על פתיחות לתפישות שונות. המפגש והלימוד בריבוי קולות מהווים כר פורה לחשיבה מורכבת וביקורתית לצד גיבוש תפיסת עולם אישית. הלימוד והמעשה בבית הספר מכוונים לחיזוק זהות יהודית הכוללת מחויבות לתיקון עולם ולעשיית הישר והטוב בין אדם לחברו ובין אדם לחברה.
תגובות: 0   צפיות: 159
תגובות: 0   צפיות: 5
לקראת יום השואה וכחלק ממטלות הביצוע באזרחות ארחו תלמידים מי"ב את ניצולת השואה אירן קליין ששיתפה בסיפורה האישי כנערה בתקופת השואה.
תלמידי שכבה י' היו שותפים למשפט פומבי מבוים שנערך לנביא ירמיהו במוזיאון ארצות המקרא
שחקן העבר של נבחרת ישראל, עבאס סואן שוחח עם תלמידים על ספורט ודו קיום בישראל. במפגש התארח גם ד"ר איציק אלפסי ממקימי בית"ר נורדיה.
תלמידי י"ב חזרו מסמינר זהות בירוחם. הסמינר מפגיש את התלמידים עם דמויות המייצגות מעגלי זהות שוני בחברה הישראלית. המפגש עם הדמויות השונות מאפשר לנו לבחון כיצד סיפורם האישי והקולקטיבי קשור בזהותנו וכיצד הנרטיב של האחר יכול להתקיים ללא איום על הנרטיב האישי או הלאומי שלנו. לצד זה אנו מבקשים להיפגש עם דמויות המאפשרות הזדהות עימם וחיזוק הזהות האישית והמשפחתית.
"אם הייתה בנו גבורה הייתה זו הגבורה להחזיק מעמד כאדם, בכדי לא לרדת מתחת לקו האדום וכדי לא להידרדר אנושית ומוסרית." (צביה לובטקין) סמינר שואה - זכרון וזהות . התוכנית מבקשת לברר את מעגלי הזהות וההשתייכות של האדם: באיזה אופן החברה, התרבות והמדינה בהן הוא חי, הן מקורות השראה ומקורות יניקה משמעותיים לחייו. עד כמה הערכים שחרטה החברה הדמוקרטית על דגלה, מצמיחים אנשים אחראיים, מוסריים, חופשיים מתפתחים ויוצרים את עצמם ואת סביבתם. בדיון ההיסטורי נבחן מה היה, לעומת אלה, האידיאל של חיים בחברה טוטליטארית. כיצד המיעוט בה נאבק על זהותו על ערכיו. בנוסף נברר, באיזה אופן העיסוק בזיכרון השואה מאפשר התבוננות מתמדת על ההתנהגות האנושית.
שבתות השכבה בבית הספר מתקיימות לכלל קבוצות הזהות במטרה להתגבש, לקיים שבת חוויתית משותפת ולהתמודד עם סוגיות הקשורות לחיים המשותפים במהלך השבת. בשבת הזהות אנו מקיימים הפרדה בין הקבוצה הדתית והחילונית בכדי לאפשר לכל קבוצה לברר שאלות הקשורות בזהותם הקבוצתית בכלל ובבית הספר בפרט. מצורפת תוכנית שבת הזהות שהתקיימה במקביל בשני מקומות שונים.
במסגרת שיעורי ספרות התארחה בבית הספר המשוררת עדי קיסר
" ואומנותך בלילות" - מגמת אומנות קיימה גם השנה לילה של יצירה וסדנאות.
אזרחים ותיקים לומדים בקשת
תלמידי קשת הפועלים במעון רעות לילדים בסיכון ארגנו טיול לילדי המעון בציר המעיינות. התלמידים הדריכו, ארגנו פעיליות בשטח ואפשרו יום חוויתי נפלא. ( לא נוכל לשתף בתמונות בכדי לשמור על פרטיות ילדי המעון)


יצירת קשר | לאתר הקודם


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום|